Kurumsal

Neden online araştırma?

Online araştırma, saha organizasyonu, anketör eğitimi, süpervizyon gibi süreçleri bir seferde atlayan Türkiye’nin Sesi Paneli araştırmaları yüz yüze, telefon gibi yöntemlere göre çok daha ekonomik ve hızlıdır.

Türkiye’nin Sesi Paneli Hızlı ve Ekonomiktir

Cep telefonu ve interneti birleştiren teknolojisi sayesinde hızlı ve güvenli araştırma çözümleri sunan Türkiye’nin Sesi Panelinde panelistler cevaplayacakları her anket için e-posta ve SMS uyarısı alırlar. Her panelistin anketi doldurmak ve hediyesini almak için anketin son katılım tarihine kadar süresi vardır. Panelistler, bilgisayarlarından, cep telefonlarından ya da tablet bilgisayarlarından www.turkiyeninsesipaneli.com adresinden panele bağlanıp, üye girişlerini yaptıklarında kendilerini bekleyen anketleri ve son katılım tarihlerini görüntüleyebilirler. Kendilerine gönderilen ankete katılan panelistler anketi tamamlamalarının ardından hediyelerini (günlük 30 dakika konuşma, 100 SMS ya da 50 MB internet) seçerek anında hatlarına yüklerler.

Neden Türkiye'nin Sesi Paneli?

Türkiye’nin Sesi Paneli, Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından kurulan bir online araştırma platformudur. Her geçen gün büyüyen bir platform olan Türkiye’nin Sesi Paneli ülkemizin her bölgesindeki tüketicilere ulaşmakta, tüm demografi ve coğrafyadan farklı görüşleri müşterilerimize taşımaktadır. Saha organizasyonu, anketör eğitimi, süpervizyon gibi süreçleri bir seferde atlayan Türkiye’nin Sesi Paneli araştırmaları, en hızlı biçimde veriye ulaşmak isteyen müşterilerimizin ilk tercihi konumundadır.

Türkiye'nin Sesi Paneli, Türkiye'yi temsil eden bir örneklemdir. Türkiye'nin Sesi Paneli, Türkiye'de aktif olan izinli veri tabanları üzerinden profilleme yapılarak panelistlerin onayı alınarak oluşturulmuştur. Türkiye profilini yansıtan bir örneklemin seçilebilmesi amacıyla 16 yaş ve üzeri ve en az ilkokul mezunu olma kısıtları altında Türkiye nüfusu ana kütle olarak alınmıştır. Bu ana kütleden seçilen örnek Tabakalı Örnekleme (Zümrelere Göre Örnekleme) yöntemiyle elde edilmiştir.

Panelistlerimizin demografik ve coğrafi bilgilerinden başka:

  • Medya alışkanlıkları
  • Hobileri
  • Sağlık sorunları
  • Sahip oldukları elektronik eşyalar
  • GSM alışkanlıkları
  • Çalıştıkları bankalar
  • Kullandıkları araba markaları
  • Online ve offline alış-veriş alışkanlıklarıyla ilgili veriler hazır bulunmaktadır.

 

Türkiye’nin Sesi Paneli sadece araştırma amaçlı kullanılmaktadır. Panelistlerimize direkt ya da dolaylı pazarlama yapılmamaktadır. Bu nedenle elde edilen veri %100 güvenilirdir. Türkiye’nin Sesi Paneli araştırmaları yüz yüze, telefon gibi yöntemlere göre çok daha ekonomik ve hızlıdır.


Online araştırma yaptırmak istiyorum

 

 

 

 

Paylaş

Katılmak İstiyorum

Formu doldurarak aramıza katılabilir ve hediyeler kazanmaya başlayabilirsiniz.

 
KAYIT OL